Sosyal Medya

Hakkımızda

Şirketimizin Tarihçesi

1979 tarihinde kurduğumuz ve özellikle kimya tesislerinde yapılan Ex-proof  tesisat montaj işlerinde öncü olan şirketimiz elektrik ve otomasyon sistemleri tesisatları montaj taahhüdü işleri yapmaktadır. 2004 yılında “ISO 9001:2008”, 2013 yılında ise “OHSAS 18001” belgesi alan şirketimiz kurumsallaşma yönünde hedeflerine ulaşmıştır.
BİRFEN’ in Tecrübesi: 1979 yılında “FEN ELEKTRİK” olarak kurulan firmamız 2002 yılından itibaren “BİRFEN” olarak isim değiştirmiştir. Elektronik, pnömatik, hidrolik, panel imalatı dallarında faaliyet göstermeye başlamıştır.
2004 yılında küçük çaplı yapılan elektrik (MCC,ADP vs. gibi) ve otomasyon (PLC,LCP vs. gibi) panelleri imalatı işleri büyütme kararı alınmış ve bu doğrultuda, panel imalat atölyesi açılması yönünde çalışmalarımız başlamıştır.
2005 yılından itibaren Taşköprü sanayi sitesinde atölye açarak panel imalatı elektrik ve otomasyon PLC dallarında imalat yapmaya başlamıştır. Firma teknik yönden uzman kadrosu ile elektrik mühendisliği, yüksekokul, sanat okulu ve düz lise mezunu olarak yaklaşık 120 kişilik kadrosu ile faaliyet göstermektedir.
Firmamız AKSA AKRİLİK KİMYA SANAYİ A.Ş’de  müteahhitlik hizmeti vermektedir.Bunların yanı sıra AKENERJİ, AKTOPS, AKKİM  fabrikalarında da faaliyet göstermekte olup, 2008 yılında aldığı karar ile Marmara Bölgesine açılarak faaliyetlerine başlamıştır.Mühendislik hizmetlerinde de en üst seviyede hizmet verebilecek şekildeki çalışmaları ve organizasyonları devam etmektedir.

BİRFEN olarak otomasyon (elektrik,enstrüman) taahhüt işlerini anahtar teslimi şeklinde yapma hedeflerimize ulaşmış olup, bu yöndeki başarılı çalışmalarımız ve müşteri memnuniyeti sayesinde her geçen gün büyüyen ailemiz ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duymaktayız.