Sosyal Medya

Otomasyon Hizmetleri

Firmamız Rockwell Automation Resmi Sistem Entegratörüdür.

Otomasyon çözümlerinde Allen-Bradley marka ürünlerle hizmet sunmaktayız.
Projenizin ihtiyacına göre Controllogix, Compactlogix, Microlojix ailesiyle ürün seçimleri yaparak çözümler sunuyoruz. Ethetnet IP tabanlı (özel olarak başka bir protokol talebiniz olmadığı sürece) ve yine Allen-Bradley marka switchler yardımıyla kontrol sistemimizle haberleşecek olan bütün cihazlarınızı kolayca sistemimize dahil ediyoruz. Modüler yapı sayesinde ileride genişlemeye müsait sistemler kurabiliyoruz.
Automatic Device Configuration yani kısaca ADC sistemiyle kontrol sistemine ait sürücünüzün bozulması halinde, yenisinin takılmasından sonra bütün ayarları ve parametreleri PLC üzerinden kendi kendine yükleyen bu sistemle bakımcıların işini kolaylaştırıyoruz.
Birçok farklı büyüklükte dokunmatik veya dokunmatik + tuşlu HMI (operatör panelleri) cihazları veya PC tabanlı sistemler için SCADA çözümleri sunarak operatörlerinizin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmaktayız.
Otomasyon yazılımları firmamız tarafından yapılmaktadır. Böylece iş bitiminde tek muhatap sağlanmakta, yazılımcı, panelci, tedarikçi, projeci ayrı ayrı aranmamaktadır.
Makine ve proseslerinizin emniyeti ve iş sağlığı güvenliği konusunda otomasyon sistemlerinin en önemli basamağı olan Safety sistemler kurallara uygun ve şartnamenizde yazan SIL seviyesini sağlayacak şekilde tasarlanmaktadır. Allen-B radley Basic Safety Röleden en üst düzey Guardlogix CPU sistemlerine kadar çok geniş yelpazede ihtiyacına yönelik safety otomasyon çözümleri sağlanmaktadır.
Özellikle dağınık saha yerleşimleri için tercih edilen uzak I-O sistemleri çift Ethernet port girişli yani RING yapısıyla çift taraflı haberleşecek şekilde çalıştırılabilmektedir. Böylece haberleşme kablosunun kopması durumunda hattınız durmayacak sadece bu durumu size bildirecektir.

ENDÜSTRİ 4.0’a Otomatik Geçiş

Rockwell Automation ailesinin The Connected Enterprise ismini verdiği, ülkemizde daha çok Endüstri 4.0 şeklinde bilinen Endüstriyel Nesnelerin İnterneti’nin (IIoI) doğuşu ve veri analizi, uzaktan izleme ve mobilite de dahil, kolaylaştırıcı teknolojilerdeki ilerlemelerle hız kazanan The Connected Enterprise, daha fazla bağlanabilirlik ve bilgi paylaşımı yoluyla yeni fırsat dünyaları açar.
Sektörel uzmanlığımızın yol gösterdiği ve Endüstri 4.0, Akıllı Fabrikalar (Smart Factories), L’industrie de futur ve Smart Manufacturing Leadership Coalition (SMLC) gibi kamu ve özel sektör girişimlerinin tamamladığı The Connected Enterprise, daha iyi karar almaya yönlendirir, verimsizlikleri açığa çıkarır ve işbirliğini harekete geçirir.
The Connected Enterprise, Büyük Veri’den veri analitiği, uzaktan izleme ve mobilite gibi teknolojik ilerlemelerden en iyi şekilde yararlanır. Ve üretkenliği arttırmanız, çevrenizi korumanız, operasyonlarınızın güvenli olmasını sağlamanız ve imalat zekasını arttırmanız için üreticilere yardım etmek üzere bu ilerlemeleri kullanır.
Otomasyon sistemlerinde Rockwell ürünlerini tercih etmeniz halinde sizin öyle bir talebiniz olmasa dahi otomatik olarak Endüstri 4.0’a adım atmış olacaksınız. Çünkü bu işin en zorlu adımı olan alt yapı kendiliğinden sağlanmış olacaktır. Firmamız bünyesinde yapılan bütün projeler Türkiye’de Endüstri 4.0 konuşulmaya başlamadan önce bile Endüstri 4.0 tabanlı olarak yapılmaktaydı. Şu anda ise daha da bilinçlenen fabrika yönetimleri sayesinde tercih ve talep edilir hale gelmektedir.
Global üreticilerin karşılaştığı zorlukları biliyoruz ve yenilikçi otomasyon çözümleri geliştiriyoruz. Temel kurumsal verilerin belirlenmesi ve elde edilmesine odaklanarak, The Connected Enterprise yoluyla karar alma sürecini iyileştirmek ve üstün iş değeri elde etmekte kararlıyız
Birfen Elektrik Elektronik olarak, fabrikanıza ait bütün otomasyon ihtiyaçlarını sizlerle birebir diyaloglar kurarak, doğru adımlarla çözümlemek ve ortaya çıkacak eseri her beraber mutlulukla karşılamak için çalışmaya devam ediyoruz.