Sosyal Medya

Panel İmalatlarımız

ADP , TDP , AYDINLATMA , DAĞITIM PANELLERİ

Firmamız ABB ARTU ve System Pro-E Power Yetkili Partneridir.
6300 Amper ve FORM 4B’e kadar tip testli ,onaylı, sertifikalı paneller imal etmekteyiz.
Birçok referans projemizle edindiğimiz tecrübeyi yeni projelerimize yansıtıyoruz.
Lokal projeler için EAE Marka Panellerle çözümler sunmaktayız.
ADP Panelleriniz Türkiye’de istenen bütün IEC standartlarına uygun şekilde imal edilmektedir. Şartnameler detaylı olarak incelenerek yüzde yüz uyumluluk sağlanana kadar işe başlanmamaktadır.

MCC PANELLERİ

MCC taleplerinde müşterilerimizin tercihine göre; ABB IS2 veya EAE ile üretimler yapıyoruz
Çekmeceli paneller için ise EATON XEnergy Sistem entegratörlüğümüz bulunmaktadır. 5000 Ampere kadar çekmeceli panel taleplerinizi tip test onaylı olarak karşılayabilmekteyiz
Gıda ve Kimya sektöründe önem arz eden paslanmaz (inox) panelleri firmamızın uzman teknik ekibi tarafından özel cihazlarımızla imal edilmektedir. Harici veya dahili tip olarak paslanmaz yapısına zarar verilmeden ve IP sınıfı korunarak montajlanmaktadır.

KOMPANZASYON PANELLERİ

Firmamız kompanzasyon ihtiyaçlarınız için çok alternatifli seçenekler sunmaktadır.
İşletmelerin en büyük sorunlarından biri olan reaktif  tüketim cezalarından kurtulmak için doğru kompanzasyon  yapılmalıdır. Bunu da ancak işinde uzman kişiler sağlayabilir.
İşletmenizin ihtiyaçlarına göre; Kontaktörlü, Tristörlü, Harmonik Filtreli kompanzayon çözümleri sunmaktayız.  Arzu edilmesi halinde kasetli yapıda kompanzasyon çözümleri sunmaktayız. Böylece bozulan veya bakım zamanı gelen kompanzasyon gruplarınız, bütün kompanzasyon sisteminiz etkilenmeden lokal olarak sökülerek tamir edilebilmektedir.

OTOMASYON PANELLERİ

PLC , DCS , Marshalling panelleriniz ihtiyacınıza göre dizayn edilmektedir.
Otomasyon panellerindeki en önemli detaylardan biri binlerce bağlantının çok iyi şekilde etiketlenmesidir. Firmamız bünyesinde bulunan birçok farklı markalama yöntemiyle sizin için en uygun markalamalar projenize uygun şekilde yapılmaktadır. Klemensler, kablo numaraları ve panel içerisindeki bütün komponentler  detaylı şekilde etiketlenmektedir.
Sadece otomasyon panellerinde çalışan ayrı ekibimiz bulunmaktadır. En zorlu projelere sahip otomasyon panelleri kısa sürede ve hatasız şekilde teslim edilmektedir.
Firmamız bünyesinde yazılımlar dahil anahtar teslim projelerde çalışan otomasyon ekibi bulunduğundan, arzu etmeniz halinde otomasyon panelleriniz işin bütününü kapsayacak şekilde de tekliflendirilebilmektedir.

PNÖMATİK PANELLER

Festo ve SMC başta olmak üzere tercih ettiğiniz markalara ait ürünler tarafımızdan panellenmektedir.
Enstrumantasyon konusunda uzmanlaşmış ekibimiz tarafından imal edilen paneller firma bünyemizdeki basınçlı hava kollektörleriyle test edilmekte ve çalışır vaziyette teslim edilmektedir.

EX-PROOF PANELLER

Bilindiği üzere Ex-Proof paneller özel sertifikalı ve fabrikasyon imalat olmak zorundadır. Ancak panellerin tasarımı ve iç dizaynları belirli kurallara bağlı kalmak koşuluyla panel montaj firmaları tarafından yapılabilmektedir.
Önemli olan fabrikadan bütün delikleri ve kesimleri yapılmış halde gelen orjinal panelin Ex-Proof özelliğinin elektromontaj sırasında kaybettirmemektir. Bunun için gerekli eğitimleri ve sertifikalarını tamamlamış ekibimiz bulunmaktadır.
40 yıldır kimya sektöründe verdiğimiz hizmetin tecrübesiyle Ex-Proof panel ihtiyaçlarınızda da güvenilir çözümler sunuyoruz.

FARKIMIZ: TAK – ÇALIŞTIR PANEL İMALATI

Yaptığımız bütün paneller, en ince detayına kadar test edilmektedir. Atölyemizde saha ekipmanları bulunmaktadır ve her nokta ayrı ayrı gerçek testlere tabi tutulmaktadır. Kumanda adımları tek tek kontrol edilmekte, panel bittikten sonra işin büyüklüğüne göre 2 haftayı bulabilen detaylı testler yapılmaktadır. Sistem entegratörlüğünü yaptığımız firmaların Check-Listlere bağlı kalarak, kendi tecrübemizle yıllar içerisinde geliştirdiğimiz kontrol methodlarımızı uygulamaktayız. Böylece birçok firmanın hayali olan, sahaya gelir gelmez çalışan panelleri üretmekteyiz.
Sektörel anlamda üst düzey şirketlere hizmet verdiğimiz için yaptığımız bütün panel imalatları zorlu şartnamelerin gereklerini yerine getirmektedir. Bu konuda klavuzluk yöntemimiz ise bu işin AR-GE’sine her yıl çok büyük yatırımlar yapan ve sertifikasyonu sağlayan , sistem entegratörlüğünü yaptığımız firmaların kurallarına uygunluğu sağlamaktır.
Birfen Elektrik Elektronik olarak yaptığımız ve bundan sonra yapacağımız bütün panel imalatlarının arkasındayız. Sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için sürekli kendimizi geliştirmekteyiz.